Dumnezeu ii iubeste doar pe Ortodoxi? :( - Forum

Crestin

Sunday, 12.11.2016, 12:52 PM

Bine ai venit Guest | RSS | Home page | Dumnezeu ii iubeste doar pe Ortodoxi? :( - Forum | Inregistrare | Conectare

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Crestin » Religile sec. XXI » Dumnezeu ii iubeste doar pe Ortodoxi? :(
Dumnezeu ii iubeste doar pe Ortodoxi? :(
edyDate: Thursday, 03.25.2010, 8:16 PM | Message # 1
Private
Group: Administrators
Status: Offline
Un ortodox zicea catre mine: Ortodoxia e religia sfanta, scrie in Bibilie
Raspunsul meu: Serios? In care Biblie, in care capitol sau carte?
Ortodoxul: Da scrie, asa am citit eu!
Eu: Frate ai citit alta carte, aceea nu era Biblia, in Biblie nu e mentionata nici o religie ca fiind sfanta, Biblia a fost scrisa inainte de Marea Schisma cand s-a format Biserica Ortodoxa si Catolica
Ortodoxul: Da dar... Sfanta Traditie...
Eu: Cine a scris Sfanta Traditie?
Ortodoxul: Neamurile de la Adam si Eva pana la cei din prezent...
[...]
Eu: Dumnezeu e unul, El il iubeste si pe ortodox si pe baptist, El ma mantuieste si pe mine si pe tine, nu conteaza religia...

Fratiilor daca Dumnezeu e doar pentru ortodoxi, noi de ce mai credem in EL? Daca Domnul ii ajuta doar pe ortodoxi noi ce rost mai avem sa ne rugam?
Fratiilor... Dumnezeu e al meu dar e si al tau... El te iubeste indiferent de religie...

CosticăDate: Tuesday, 05.25.2010, 0:57 AM | Message # 2
Private
Group: Users
Status: Offline
foarte fain că te impui în faţa fraierilor şi necunoscătorilor, dar uite că-ţi răspund eu la întrebări:
- în toată Sfînta Scriptură, în cea adevărată nu în versiunea voastră în care aţi cenzurat şi scos tot ce nu va convenit la greu.
- nimeni nu a scris Sfînta Tradiţie, e TRADIŢIE adică SE PRACTICĂ, şi a fost instituită de Iisus Hristos, dar aşa dacă eşti curios află că datează de peste 4000 de ani tocmai de la Avraam.
- voi nu credeţi în Dumnezeu, voi credeţi în satana şi vă rugaţi lui antihrist, şi aici ai dreptate că nu aveţi nici un rost că vă rugaţi, pierdeţi vremea de aiurea.

Acum să te întreb şi eu:
cum poate ca cineva să o hulească pe Maica Domnului şi să se mîntuiască ?
ce dovadă de sfinţenie ai ?
cum explici crimele făcute în trecut pt răspîndirea ideologiei tale pe care o numeşti religie ? şi să nu dai vina pe alţii că aceaşi sunteţi doar cu altă denumire
explică şi mie mai mult misionarismul vostru şi mai exact cîte popoare aţi convertit pînă acum

Forum » Crestin » Religile sec. XXI » Dumnezeu ii iubeste doar pe Ortodoxi? :(
Page 1 of 11
Search:

Meniu

Autentificare

Cauta

Sondaj

Din ce cult religios faci parte ?
Total voturi 130